کتاب و مجله

چاپ کتاب و مجله های چهاررنگ به علت سرعت و دقت بالا و لازمه ی داشتن صحافی با سرعت بالا به علت محدودیت زمانی و تاریخ دار بودن اکثر مجله ها و مسئله ی پخش آن در زمان مقرر یکی از کارهای فورس ماژور است که مجموعه ی ما سعی خود را نموده تا پروژه های بزرگ چاپ کتاب و مجله شما را با دقتی بالا در تنظیم رنگ ها و استفاده از مواد اولیه مرغوب (مرکب، داروهای آب مورد نیاز در ماشین ها افست، الکل و … ) با سرعتی مطلوب به شما ارائه نماید. جهت سفارش کتاب و مجله اینجا کلیک نمایید.

نکاتی جهت طراحی بهتر در کتاب و مجله:

*انواع صحافی در مجله و کتاب های چهاررنگ بصورت دوخت منگنه معمولی و دوخت منگنه لوپ (جهت استفاده در استند آویز)، صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد (دوخت فرمها توسط نخ و صحافی چسب سرد و ساخت جلد سخت) و بصورت پانچ و فنر صورت می گیرد.

*سایزهای استاندارد چاپ کتاب و مجله پس از برش نهایی وزیری ( ۱۶٫۵×۲۳ یا تقریبن B5)، رقعی ( ۱۴×۲۱ یا تقریبن A5)، رحلی ( ۲۸×۲۱ یا تقریبن A4)، خشتی کوچک ( ۱۹×۱۹ ) است، اما شما می توانید در سایزهای دلخواه خود نیز طراحی نمایید، این سایزها بصورت تقریبی است و ممکن است سایز نهایی با اندکی اختلاف بسته به نوع طراحی طراح تغییر نماید، با تغییر سایز از حالت استاندارد، دورریز کار چاپی بیشتر می گردد.

*برای جلوگیری از بالا رفتن قیمت نهایی کتاب یا مجله و زیبایی کار نهایی طراحی در سایز وزیری و رقعی، باید مضربی از عدد ۸ و در سایز رحلی، مضربی از عدد ۴ و در سایز خشتی، مضربی از ۶ باشد، در غیراینصورت ممکن است در انتها و یا ابتدای کتاب و مجله ناچار به رها کردن تعدادی صفحات سفید و یا ایجاد صفحات اجباری به جهت هدر نرفتن کاغذ شوید.

*طرح باید کل پروسه ی چاپی را رصد نماید، مثلن در طراحی مجله ای که قرار است صحافی چسب گرم شود نباید عطف کار بصورت تمپلات رنگی باشد، زیرا جذب چسب در آن ناحیه پایین می آید و چسب اعمال شده در آن ناحیه باعث ایجاد سفیدک در عطف کتاب می گرد و از زیبایی و عمر کار می کاهد، همچنین استفاده از روکش سلفون در کتب صحافی چسب گرم فقط بر روی جلد امکان پذیر است.

*تاحد ممکن باید سعی گردد از کادر جهت صفحات داخلی استفاده نگردد، تصاویر و متن مورد استفاده در کتاب سعی گردد با حداقل فاصله ۱٫۵ سانت از محل برش اطراف کار طراحی گردد، در غیر اینصورت احتمال برش شدن و کم شدن زیبایی کار نهایی داده می شود.

*صحافی جلد سخت معمولن برای کارهای نفیس و قیمتی و یا انواع سررسید و دفاتر رسمی کاربرد دارد، روکش جلد سخت معمولن از جنس گالینگور، چرم مصنوعی، چرم طبیعی، جیر و مخمل و یا یک فرم چاپ شده ی روکش سلفون دار ساخته می گردد.

*بهترین فرمت جهت ارائه ی کارهای چاپی به چاپخانه TIFF است ولی به جهت حجم بالای فایهای TIFF، بهتر است از فایهای PDF استفاده گردد، توصیه می گردد برای صفحه آرایی و طراحی مجله و کتاب از نرم افزارهای متفرقه همچون word استفاده نگردد، زیرا همانطور که از اسمش پیداست نرم افزارهای آفیس جهت کارهای کوچک اداری است و بهتر است از نرم افزارهای همچون InDesign استفاده گردد.

کتاب و مجله