ست اداری

ست اداری که شامل انواع سربرگ، پاکت، دفاتر یادداشت، فاکتور، کارت ویزیت، فولدر، پاکت سی دی، لیبل و … است مهم ترین عنصر معرفی شما به مخاطب است، بنابراین طراحی خلاقانه می تواند در برند سازی مجموعه شما موثر باشد، رعایت سایزهای استاندارد و داشتن هارمونی بین تمام عناصر یک ست اداری بسیار مهم است، وجود یک رنگ به عنوان رنگ سازمانی یا اصلیِ ساختاری بسیار مهم می باشد، ما در اینجا سعی نموده ایم تا با فراهم نمودن استانداردها و صرف وقت بهترین کیفیت چاپی را ارائه نماییم. جهت سفارش ست اداری به اینجا مراجعه نمایید.

اجزای تشکیل دهنده یک ست اداری کامل به شرح زیر است:

لوگو: بصورت خلاصه نمادی از کسب و کار و شرکت و بصورت کلی نمادی از طرز فکر شما است، بنابراین باید برای بیننده جذاب و چالش برانگیز باشد.

سربرگ: برای رسمیت دادن به کسب و کار شماست و در کل به عنوان بخشی از شرکت شما روی میز مشتری قرار می گیرد و به معرفی شخصیت کسب و کار شما می پردازد.

پاکت نامه: قرار گرفتن اوراق اداری در پاکت نامه، شناسنامه ی کاری شماست، بنابراین لازم است که هارمونی بین تمام اجزا وجود داشته باشد.

کارت ویزیت: کارت ویزیت یا بیزینس کارت هرگز به عنوان تبلیغات استفاده نمی گردد، پس به دنبال شلوغ کردن و یا پرکردن آن با شعارهای تبلیغاتی نباشید، فقط به عنوان راه ارتباطی شما با مخاطب است.

لیبل، تمبر، پاکت سی دی: در جهت هرچه بیشتر کردن کلاس اداری کسب و کار شما طراحی می گردند.

وجود نکاتی جهت بهبود طراحی ست اداری:

*سربرگ باید در سایزهای استاندارد (A4: 21*29.7) و (A5: 14.8*21) سانتی متر طراحی گردد.

*لوگو شرکت، نام شرکت بصورتی که قابل خواندن باشد، نشانی پستی، شماره تلفن و دورنگار و آدرس الکترونیک و پست الکترونیک (در صورت موجود بودن) در تمام سربرگ ها ضروری هستند.

*کلیه محتوای سربرگ باید از حاشیه ها حتی المقدور یک سانت فاصله داشته باشند تا بعد از برش نهایی شکل و نمایی زیبا داشته باشند، مگر در مواردی که خود طراح در نظر داشته باشد.

*طراح باید سعی کند که محتوای سربرگ را طوری طراحی نماید که آسیبی به فضای مورد استفاده جهت نامه نگاری نزند، استفاده از تصاویر لوگو بصورت هاله ای از رنگ در وسط سربرگ امری غیرظروری و باعث ایجاد افت کیفیت در عملیات کپی و ارسال فکس می گردد.

*با توجه به اینکه سربرگ A5 دارای سایزی برابر با نصف سربرگ A4 است، اما به هنگام طراحی نمی توان سایز محتوای سربرگ را به نصف کاهش داد و باید بازطراحی گردند، سایز لوگو و فونت ها تغییر چندانی نمی کنند.

*بهتر است که کاغذ A4 به سه قسمت مساوی از سمت ۲۹٫۷ تقسیم گردد و نشانه های کوچکی که جلب توجه نکند در سربرگ چاپ گردد تا برای تا کردن آن و قرار دادن در پاکت نامه احتیاجی به محاسبات نداشته باشیم.

*بهتر است در طراحی ست اداری از رنگهای ساختگی استفاده گردد تا از رنگهای ترکیبی چهاررنگ.

*سایز نهایی کارت ویزیت بصورت استاندارد باید ۸۵*۴۸ طراحی گردد، همچنین از هر طرف ۲ میلیمتر باید به عنوان دورریز کار درنظر گرفته شود، البته ابعاد غیر استاندارد دیگری نیز در بازار به رسمیت شناخته میشوند.

*جهت ایجاد ارتباط بصری بیشتر نباید از ۲ یا ۳ فونت بیشتر در طراحی کارت ویزیت استفاده کرد.

*استفاده از عکس در کارت ها از زیبایی آن ها میکاهد، چرا که اغلب تصاویر بصورت کوچک و درنتیجه کم کیفیت درآمده و از جذابیت آن را میکاهد.

*بسته به نوع فعالیت از اداری و تجاری رسمی تا تجاری غیررسمی میتوان طراحی را از طراحی اداری با چهارچوب ساده تا طراحی های فانتزی تغییر داد.

*در طراحی پاکت با در نظر گرفتن مسئله پست دقت شود که سمت راست بالای پاکت به جهت الصاق تمبر خالی باشد و شکل طراحی عمومی تر و غیر فانتزی تر درنظر گرفته شود.

گالری تصاویر مربوط به برندهای خارجی که در طراحی آنان خلاقیت بالایی بکار برده شده است.
 

ست اداری